Amaç

Hasan El Benna’nın yapıtlarının tahlil edilmesi suretiyle fikir, şahsiyet, duruş, teşkilat ve aksiyonun ne anlama geldiği teferruatıyla mütalaa edilecek ve her yönüyle muhtelif olan ve emsal teşkil eden bir hayatla tanışılıp, mevzu bahis hayat perspektifinden şuurlu bir gençlik ideali doğrultusunda, temelini ‘alemşümul bir fikriyatın’ oluşturacağı bir müktesebâta erişmek hedeflenecektir.

Kazanımlar

– İslam inancının temel öğretilerinin ne olduğu tahlil edilecek ve bu öğretilerin müdafaa ettiği umdelerin muhtevası hususiyetle mütalaa edilerek öğrenilecektir.
– Bir dava adamının hayat vetiresini bizzat kaleme aldığı eserlerden okuyarak, onun davası uğruna maddi ve manevi nelerden feragat ettiğine şahit olunacak, ahlaka ve izâna mugayir olmayan hareket ve fiillerin nasıl bir ifsat atmosferinde cereyan ettiği irdelenecek ve bir ‘fikir insanı’ olabilme şartlarının ne olduğu öğrenilecektir.
– Hasan El Benna’nın tabiriyle “vatanı için saygınlık, hürriyet, istikrar ve güzel bir hayat isteyen bir vatandaş” olabilmenin anahtarının hangi manevî ve ahlâkî izlerin takip edilerek bulunabileceğinin sırlarına vakıf olunacaktır.

Online Söyleşiler

1- Recep Songül 

2- Muharrem Güneş


Kitap Listesi


Sayı

Kitap Adı

Yazar Adı

Sayfa Sayısı

Kitap Fiyatı (Ortalama)

1

Hatıralarım / Müslüman Kardeşler 1

Hasan El Benna

455

21,25

2

Hatıralarım / Müslüman Kardeşler 2

Hasan El Benna

0

0

3

Risaleler 1

Hasan El Benna

672

25,2

4

Risaleler 2

Hasan El Benna

0

0

5

Risaleler 3

Hasan El Benna

0

0

6

Risaleler 4

Hasan El Benna

0

0

Takvim

Program Tarihi: 21 Kasım 2020 – 13 Şubat 2021
Bu grubun tahlil faaliyetleri haftalık olarak Cumartesi 20:00-22:00’da yapılacaktır. 

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ